The Klaszczers

Zespół taneczny The Klaszczers lauretem Nagrody Gminy Lubomia w dziedzinie kultury i sztuki za 2015 rok

16 marca podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Grabówce zostały wręczone Nagrody Gminy Lubomia w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia w roku 2015. Wśród wyróżnionych znalazł się zespół taneczny The Klaszczers z Przedszkola w Syryni. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody za osiągnięcia artystyczne na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej.
Osiągnięcia zespołu tanecznego The Klaszczers (poprzednia nazwa Tańczące Kubusie):

• I miejsce w Radlińskim Festiwalu Najmłodszych Mała Poleczka w Radlinie (2015r.)
• III miejsce w XIII Regionalnym Przeglądzie Przedszkolnych Grup Tanecznych Roztańczone Pantofelki w Rybniku-Boguszowicach (2015r.)
• Udział w XIII Powiatowym Przeglądzie dla Przedszkolaków pod hasłem Z piosenką i tańcem po Europie w Czerwionce – Leszczynach (2015r.)
• Udział w XII Powiatowym Przeglądzie dla Przedszkolaków pod hasłem Z piosenką i tańcem po Europie w Czerwionce – Leszczynach (2014r.)
• Nagroda Dyrektora Publicznego Przedszkola nr 26 w Jastrzębiu-Zdroju dla zespołu tanecznego Tańczące Kubusie (2012r.)
• I miejsce w VI Regionalnym Przeglądzie Form Tanecznych Roztańczone Przedszkole w Jastrzębiu- Zdroju (2012r.)
• Nagroda Dyrektora Publicznego Przedszkola nr 26 w Jastrzębiu-Zdroju dla zespołu tanecznego Tańczące Kubusie (2011 r.)
• II miejsce w V Regionalnym Przeglądzie Form Tanecznych Roztańczone Przedszkole w Jastrzębiu- Zdroju (2011r.)