Działanie IV

W dniu 31.05.2014 r. odbyło się IV działanie w ramach mikroprojektu „Polsko – Czeskie Słuchanie, śpiewanie i Granie”. Dzieci odwiedziły Operę Śląska w Bytomiu, gdzie oglądały spektakl „Kopciuszek” – libretto na motywach baśni Charlesa Perraulta w choreografii Anny Majer.
Spektakl w całkowicie nowej odsłonie, oryginalnej oprawie scenograficznej, intrygujących kostiumach, układach choreograficznych łączących taniec klasyczny ze współczesnym. Nowa, opowiedziana językiem tańca historia Kopciuszka, dzieje się w czasach nam współczesnych, a jej tytułowa bohaterka okazała się zwykłą dziewczyną, która tak jak i kiedyś tak i dziś miała marzenia.

Działanie IV odbyło się w ramach: Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa Przekraczamy Granice.

W działaniu:
– 32 dzieci polskich i 4 nauczycieli polskich z Przedszkola w Syryni