BIP
Archiwum
My na Facebooku

Liczniki agnat.pl

„MALI uczniowie idą do szkoły”

W październiku 2015 r. nasze Przedszkole w ramach działalności Klubu Szkół UNICEF, przystąpiło do projektu UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”, który jest odpowiedzią na
sytuację dzieci w tym kraju.

CELEM PROJEKTU BYŁO:
• Zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali,
• Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
• Zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.
ETAPY REALIZACJI PROJEKTU:
• Zajęcia edukacyjne, – których celem było zapoznanie dzieci z sytuacją dzieci w Mali w oparciu o materiały dydaktyczne dostarczone przez UNICEF.
• Przygotowanie w domu książek wraz z rodzicami.
• „Dzień Książki dla Afryki” – podczas specjalnie przygotowanej imprezy wszystkie stworzone przez dzieci książki zostały zaprezentowane, a zaproszeni goście mogli zabrać do domu wybraną przez siebie pozycję w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w Mali.
• Międzyprzedszkolny konkurs na najciekawszą książkę
• Kiermasz „Tydzień Książki dla Afryki”

W listopadzie 2015 r. przekazano informacje rodzicom podczas zebrań, umieszczono plakat informacyjny na terenie Przedszkola oraz przekazano informacje Radzie Rodziców.
Podczas zajęć dzieci zostały zachęcone do pomocy dzieciom z Mali poprzez wykonanie swojej książeczki lub przyniesienie książek z domu na kiermasz książki.
Dzieci wraz z rodzicami przygotowały książeczki o dowolnej tematyce, a proces tworzenia był zapewne twórczym czasem dla dzieci.
Ponadto Marcelina Walenko lat 5 z gr. Smerfy wygrała międzyprzedszkolny konkurs na najciekawszą książkę. Nagrodzoną książkę wysłano do Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF na konkurs na najbardziej oryginalną książkę w ramach projektu „Mali uczniowie idą do szkoły”.
Przygotowane przez dzieci i ich rodziców książeczki zostały zaprezentowane podczas Spotkania Zimowo – Jasełkowego 28 – 29.01.2016 r.. Zaproszeni goście: rodzice, babcie i dziadkowie mogli wybrać sobie dowolną książkę w zamian za przekazanie darowizny na rzecz
dzieci w Mali.
Podczas „Dnia Książki dla Afryki” zaprezentowano 48 stworzonych przez dzieci i ich rodziców książek oraz zebrano kwotę 495 zł. Zachęcano także dzieci i ich rodziców do uczestnictwa w akcji poprzez oddanie swoich prywatnych książek i przekazanie ich na kiermasz „Tydzień książki dla Afryki” zorganizowany w Przedszkolu w Syryni w lutym 2016.
Przyniesiono 76 książek, „sprzedano” 50 książek i zebrano kwotę 205 zł. Pozostałe książki – 26 sztuk, przekazano do kącików książek.
Po zakończonej akcji wpłacono zebraną darowiznę na specjalne konto dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Mali oraz złożono Raport Końcowy do UNICEF.
Zebrana kwota to 700 zł.
Wszystkim darczyńcom i wykonawcom książeczek serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.

Skip to content