BIP
Archiwum
My na Facebooku

Liczniki agnat.pl

Roztańczone przedszkole

25 kwietnia Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju został opanowany przez najmłodszych tancerzy, a to za sprawą VI Regionalnego Przeglądu Tanecznego „Roztańczone Przedszkole”. Przedszkolacy biorący udział w konkursie mogli zaprezentować swoje umiejętności w dwóch kategoriach tanecznych: show dance oraz disco dance, hip hop i taniec nowoczesny. W pierwszej części dzieci zademonstrowały nie tylko swój talent taneczny, ale także teatralny i aktorski. Natomiast druga kategoria ukazywała prezentacje taneczne wykorzystujące techniki disco ,freestyle, hip hop, disco-dance, break dance, electric boogie oraz funky. Jury oceniało taniec, dobór muzyki, ale również ekspresję artystyczną młodziutkich tancerzy. A tej na pewno nie zabrakło. Podczas występów można było podziwiać nie tylko talent taneczny, ale również bogato zdobione, barwne stroje oraz roześmiane buzie małych tancerzy, którzy bawili się wspaniale nie tylko na scenie, lecz i poza nią, kiedy młodzi tancerze kibicowali swoim kolegom i koleżankom na scenie.

Na przeglądzie nie zabrakło także grupy ,,Tańczące Kubusie” z naszego przedszkola. Dzieci przedstawiły taniec pt. ,,W samo południe” przygotowany pod okiem nauczycielki Soni Płaczek, którym olśniły wszystkich. Tancerki podczas rywalizacji o tytuł najlepszej grupy tanecznej, pokonały 17 zespołów z całego regionu m.in. z: Jastrzębia, Czerwionki-Leszczyn, Żor, Mikołowa, Świerklan, czy Marklowic zdobywając I miejsce w kategorii „Taniec nowoczesny” oraz Nagrodę Dyrektora Przedszkola nr 26 w Jastrzębiu-Zdroju, które było także organizatorem przeglądu.

 Zobacz zdjęcia.

 

Skip to content