Kino Przedszkole

DRODZY RODZICE

W roku szkolnym 2017/2018 dwie najstarsze grypy wiekowe naszego Przedszkola Przyjaciele Kubusia Puchatka i Smerfy uczestniczą w VII edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoPrzedszkole” pozaprzedszkolnej formy edukacji, wykorzystującej film i nowe media jako narzędzia wychowawcze, poznawcze i profilaktyczne.

Program pod honorowym patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej rekomendowany przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi.
Każda projekcja filmowa poprzedzona jest merytorycznym wprowadzeniem i prezentacją multimedialną. Po zajęciach może być zainicjowana dyskusja.
Dodatkowo nauczyciele otrzymują materiały dydaktyczne, które będą wykorzystane jako kontynuacja tematu na zajęciach w przedszkolu.

W ramach Programu przedszkolaki będą uczestniczyć w 5 następujących zajęciach edukacji filmowej:

1. SAVOIR – VIVRE PRZEDSZKOLAKA, CZYLI JAK SIĘ KULTURALNIE ZACHOWAĆ?/ 7 listopada

Dobry przykład ( seria: „Pamiętnik Florki” ), reż. Anna Wróblewska-Dzwoniarek, Polska 2014, 11 min.
Urodziny Treflika (seria: „Rodzina Treflików”), reż. Marek Skrobecki, Polska 2016, 8 min. 30 sek.
Teatr (seria: „Pamiętnik Florki”), reż. Janusz Martyn, Polska 2015,
10 min. 58 sek.

2. PO CO NAM RODZINA?/grudzień

Starsza siostra ( seria: „Pamiętnik Florki” ), reż. Agata Mikina,
Polska 2014, 11 min.
Szczęśliwa Rodzinka (seria: „Rodzina Treflików”), reż. Marek Skrobecki, Polska 2016, 8 min. 30 sek.
Zaginiony Treflik (seria: „Rodzina Treflików”), reż. Marek Skrobecki, Polska 2017, 8 min. 31 sek.

3. UCZĘ SIĘ NAZYWAĆ I OSWAJAĆ EMOCJE/luty

Dzień Taty (seria: „Pamiętnik Florki”), reż. Marta Stróżycka, Polska 2016, 10 min. 58 sek.
Torba (seria: „Pamiętnik Florki”), reż. Dorota Cieśla, Polska 2016, 11 min.
Serce Robota (seria: „Rodzina Treflików”), reż. Marek Skrobecki,
Polska 2017, 8 min. 31 sek.

4. CZY WSZYSTKO MOŻNA KUPIĆ? PO CO SĄ NAM PIENIADZE ?/kwiecień

Barbara (seria: „Pamiętnik Florki”), reż. Janusz Martyn, Polska 2015, 11 min.
Zakupy (seria: „Pamiętnik Florki”), reż. Janusz Martyn Polska 2015, 10 min. 57 sek.
Treflik Królem (seria: „Rodzina Treflików”), reż. Marek Skrobecki, Polska 2016, 8 min. 30 sek.

5. KIM BĘDĘ JAK DOROSNĘ? O ZAWODACH I PROFESJACH/maj

Nowa Fryzura ( seria: „Bali”) reż. Virgile Trouillot, Jean-Sebastien Vernerie, Francja/Kanada 2006, 12 min. 25 sek.
Balet (seria: „Pamiętnik Florki”), reż. Janusz Martyn, Polska 2014,
11 min.
Jestem Kucharzem (seria: „Bali”) reż. Virgile Trouillot, Jean-Sebastien Vernerie, Francja/Kanada 2006, 12 min. 25 sek.