BIP
Archiwum
My na Facebooku

Liczniki agnat.pl

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „dzieciństwo bez próchnicy”. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia minister zdrowia. Liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego
w Poznaniu”. Program będzie promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0 – 5 lat.

Korzyści z udziału udział w projekcie:
• przedszkola – otrzymają nieodpłatnie pakiety materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych (materiały dla nauczycieli, scenariusze zajęć z dziećmi, maskotki i filmy edukacyjne), które pomogą prowadzić atrakcyjne i ciekawe zajęcia dla najmłodszych z zakresu profilaktyki stomatologicznej,
• nauczyciele – dowiedzą się jak prowadzić z dziećmi ciekawe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej,
• dzieci w wieku 3-5 lat – będą uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych,
za pośrednictwem przedszkola otrzymają również materiały informacyjne, które w formie zabawy będą zachęcać je do dbania o czystość i zdrowie swoich zębów,

• rodzice – za pośrednictwem przedszkola otrzymają przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów swoich dzieci już od najmłodszych lat oraz jak skutecznie kształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe.

REGULAMIN

Folder informacyjny dla rodziców

Film edukacyjny dla rodziców

Strona projektu

Skip to content