Mamo, Tato, wolę wodę!

UWAGA RODZICE !!!

Nasze przedszkole bierze udział w III ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej :

Mamo, Tato, wolę wodę !”

Akcja powstała jako odpowiedź na narastający w polskim społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci, problem z nadwagą i otyłością.
Postanowiliśmy aktywnie włączyć się w kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród przedszkolaków, aby przeciwdziałać temu zjawisku i zorganizowaliśmy kąciki, w których dzieci, kiedy tylko mają na to ochotę, piją wodę.

Celem kampanii jest promowanie właściwych nawyków żywieniowych, z naciskiem na piciewody, a także aktywność fizyczną i proekologiczne postawy.
W ramach zajęć dzieci wzbogacą swoją wiedzę nt. roli jaką woda odgrywa nie tylko w żywieniu, ale też w otaczającym nas środowisku.

Do aktywnego udziału w akcji zapraszamy również rodziców.

Zachęcamy rodziców do zaglądania na stronę internetową  www.wolewode.pl, gdzie znaleźć można artykuły dotyczące zdrowia oraz wiele pomysłów za zabawy z dzieckiem.

Sponsorem programu jest firma Żywiec Zdrój S.A. Merytorycznie program jest wspierany przez Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.
Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.